Cristina activează în sectorul ONG din 1996. Angajată a Asociației Pro Democrația timp de 7 ani a coordonat activitatea rețelei de cluburi APD. După o pauză de lucru de 4 ani în sectorul neguvernamental, în anul 2005 a lucrat pentru Institutul Național Democrat din Statele Unite (NDI) coordonând două proiecte de schimb de experiență între organizații neguvernamentale și partide politice din Irak, Liban și Romania. Din anul 2006, este angajată a Centrului de Resurse pentru Participare Publică (CeRe), unde lucrează și în prezent în calitate de coordonator de proiecte și consultant. La CeRe oferă consultanță și asistență organizațiilor neguvernamentale din mediul rural și din orașe mici, implicate în proiectele CeRe, în scrierea cererilor de finanțare, management de proiect, dezvoltare organizațională, desfășurarea de campanii de advocacy, relaționarea cu reprezentanții autorităților locale, realizarea de materiale informative, organizarea de evenimente etc. S-a alăturat echipei Fundației PACT, în cadrul Programului “Învățare, Participare, Încredere” în anul 2010.